Šlepetės yra svarbi mūsų batų spintos dalis, ypač šaltuoju metų laiku. Jų avėjimas leidžia jausti patogumą ir palengvėjimą vaikštant trumpus atstumus ar tiesiog būnant vietoje, todėl jos puikiai tinka nešioti namuose. Bet, ar veltinio šlepečių avėjimas gali atnešti daugiau žalos nei naudos? Yra keli niuansai, kuriuos privalu žinoti.
Kokie yra šlepečių avėjimo trūkumai?
Pagrindinis šlepečių avėjimo trūkumas yra atramos trūkumas, kurį jos suteikia jūsų pėdoms. Be tinkamos lanko atramos jūsų pėdos gali pavargti ir skaudėti dėl joms tenkančios įtampos. Pėdos išlenkimą turintys žmonės (dauguma) gali greičiau pradėti jausti skausmą. Be to, daugelis žmonių yra linkę nešioti šlepetes ilgą laiką, o tai gali sukelti dar didesnį diskomfortą ir net pūsles ar nuospaudas ant pėdų.
Kita šlepečių dėvėjimo problema yra ta, kad kai kurios jų gamyboje naudojamos medžiagos gali dirginti jautrią odą. Nors dauguma šlepečių gamintojų naudoja medžiagas, kurios yra minkštos ir patogios, kai kuriose rūšyse gali būti dirginančių medžiagų, pvz., dažiklių ar kvapiųjų medžiagų, kurios gali sukelti netgi alerginę reakciją. Jei apsiavę naujas šlepetes jaučiate dirginimo požymius, geriausia nedelsiant nutraukti naudojimą ir, jei reikia, pasikonsultuoti su gydytoju dėl atsiradusių problemų sprendimo.
Bet, turintiems labai jautrią odą, visada siūloma dairytis į natūralaus audinio gaminius. Vilnonės tapkės tikrai turėtų atkreipti dėmesį tų, kurių oda netoleruoja sintetinių medžiagų.
Galiausiai, svarbu pažymėti, kad kai kurių tipų šlepetės neužtikrina pakankamo sukibimo su tam tikrais paviršiais, todėl vaikštant po namus galite lengvai paslysti ar suklupti. Tai ypač pasakytina apie vidaus ir lauko šlepetes, kurių vienos pusės paviršius yra lygus, o kitoje pusėje nėra protektoriaus, kuris padėtų užtikrinti sukibimą su slidžiais paviršiais, pavyzdžiui, plytelėmis ar kietmedžio grindimis.
Šlepetės gali būti puikus sprendimas šaltuoju metų laiku tam, kad jūsų kojos būtų šiltos. Tačiau, jos taip pat gali turėti tam tikrų trūkumų, tokių kaip pėdos lanko atramos trūkumas ir galimas odos dirginimas dėl tam tikrų jų gamyboje naudojamų medžiagų. Prieš pirkdami bet kokius gaminius, turite įvertinti jų naudojimo galimybes ir svarbiausia – medžiagas, ir kurių jie pagaminti.