Perkamiausios

Information

Pinigų istorija

Pinigų istorija

Pirmieji pinigai buvo gerokai kitokie nei dabar, tad ir šiuolaikinės piniginės jiems negalėjo būti pritaikomos. Taigi, įvairiais istoriniais laikmečiais keitėsi pinigai, ir kokie jie buvo anksčiau?

Akmens amžius

Prieš daug tūkstančių metų  europiečiai buvo medžiotojai ir žemdirbiai, ir dauguma įrankių buvo pagaminti iš akmens. Pinigai šiuo laikotarpiu buvo prekės, kuriomis buvo galima keistis. Pavyzdžiui, medžiotojai duodamo žemdirbiams gyvūnų kailio mainais į grūdus. Tai galėjo užtikrinti didesnę įvairių prekių įvairovę, ir tik vėliau atsirado pinigai, kurie yra panašesni į šiuolaikinius.

Metalo apdirbimo įgūdžiai palengvino mainus

Kai mūsų protėviai išmoko apdirbti metalą, mainytis tapo daug paprasčiau. Metalai, tokie kaip alavas, geležis ir sidabras, buvo labai vertingi, todėl buvo galima mainyti galvijus ar jų mėsą į nustatyto dydžio sidabro kiekį, o išmainytu sidabru buvo galima mokėti mokesčius. Brangūs metalai tapo viena svarbiausia mainų priemone, imta kaupti metalą, kurio ateityje tikrai prireiks.

Pirmosios monetos

Pirmosios monetos buvo pagamintos Mažojoje Azijoje prieš kiek daugiau nei 2600 metų. Senovės Graikijoje imta gaminti sidabro ir bronzos monetas, kurių vertė priklausė nuo svorio. Monetos buvo žymimos šalies monetas išleidusio karaliaus antspaudo. Tai leido patikimai skaičiuoti monetas, nes jų jau nereikėjo sverti.

Pirmieji pinigai Lietuvos teritorijoje

Lietuvos teritorijoje pirmieji pinigai atsirado 13-14 amžiuje. Mainant prekes dažniausiai buvo atsiskaitoma sidabro lydiniais arba kitų kraštų monetomis. Pirmieji lietuviški metaliniai pinigai buvo vadinami lietuviškais ilgaisiais. Lydinyje esančios įkirtos leido nustatyti sidabro kokybę. Tai buvo stambūs pinigai: už vieną tokį lydinį buvo galima įsigyti 14 avių arba vieną karvę. Apyvartoje šie pinigai buvo smulkinami į mažesnes dalis.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code